תוכנית האירוע

סיורים והדרכות
נגני רחוב
דמות שחקן
12.4 יום רביעי
11:00 הצגה: "דבר עברית" יום בחייו של אליעזר בן יהודה / תיאטרון אורנה פורת
אליעזר קם אל יומו. יש לו המון דברים שהוא צריך להספיק ואין לו זמן, שכן היום קצר – והמלאכה מרובה! צריך ספר לכולם כמה חשוב לאהוב את השפה עברית, ללמד אותם לאהוב אותה, צריך להוציא עיתון, לקיים שיעורי עברית, להקים את ועד הלשון, להילחם על השפה, לתת דוגמא אישית, לדבר רק במלים עבריות ואם חסרה מילה - אז להמציא אותה! ולבסוף, לקבץ יחד את כל המלים שנולדו בספר אחד גדול ולהכריז בגאווה – 'מילון הלשון העברית הישנה והחדשה, מן התנ"ך ועד ימינו.' הכרך הראשון הושלם. ומחר נמשיך לכרך השני...' הצגה שהיא חגיגה של שפה ואהבת המלים, המגוללת את סיפורו של אליעזר בן יהודה שנלחם על השפה העברית ועל זה שידברו בה, כי ראה חשיבות עליונה בשפה כאפיון של עם. עבור זה הקדיש את כל זמנו והפך להיות האיש שהשפה העברית חייבת לו כל כך הרבה.
 
13.4 יום חמישי
12:00 הצגה "בקול שופר"  על הרב גורן  (נווה עובדיה) / תיאטרון אספקלריא
סיפור חייו של הרב גורן שזור בקורות חייו של עם ישראל המתחדש בארצו. מהילדות של הרב בגולה, עלייה לארץ, ייבוש הביצות, גדלות בתורה, השפעה ציבורית ושותפות באירועים משמעותיים ביותר של העם. מחתרות, צה"ל, מלחמות ישראל, לצד חסד והשפעה של מנהיגות. בהצגה משעשעת, מותחת ומרתקת, נפגשים הילדים עם האומץ הציבורי והאישי בשדה הקרב ובהכרעות הילכתיות ואישיות
 
 

מרכז מורשת גוש עציון, קיבוץ כפר עציון

מרכז מבקרים וחיזיון אור קולי המגולל את סיפורו של גוש עציון בשנים לפני קום המדינה, את הווי החיים של קבוצת החלוצים אשר הגיעו ממאורעות השואה, בנו קיבוץ משגשג בהרי יהודה ונלחמו בגבורה על ביתם עד שנפלו בקרב. 19 שנים לאחר מכן שבו בניהם ובנותיהם לבנות את ההר ולהיבנות בו. סיפורו של גוש עציון מועבר באופן מרגש באמצעים חדשניים המחברים את הצופה לתקופה תוך מעבר בסדרת אולמות הקרנה.
פעילות בימי הארוע – בין 9:00-17:00
מופע אורקולי חדשני שבמרכזו הבונקר בו נפלו בקרב אחרוני המגינים של כפר עציון
תערוכה קבע על תולדות גוש עציון
סיור בכפר עציון של תש"ח  
סדנאות יצירה בנושא שימור ועוד להורים ולילדים  
מתחמי ילדים על רחבת הדשא
שעות פעילות האתר
א'-ה' 9:00-17:00
שישי 9:00-12:30
פרטי התקשרות
02-9935160
www.etzion-bloc.org.ii
orkoli@kfar-etzion.co.il
האתר מונגש לנכים

מספר המשתתפים בכל פעילות מוגבל – על פי סוג הפעילות ומיקומה
ההשתתפות על בסיס מקום פנוי