תוכנית האירוע

סיורים באתר
תזמורת של איש אחד
הצגות והפעלות
12.4 יום רביעי
11:00 הצגה: אריות בירושלים (באולם הכנסים) / תיאטרון אורנה פורת
שני חברים, יעל ויוסי, יוצאים לפענח כתב חידה ונקלעים להרפתקה מרתקת בירושלים. הם משוטטים בסמטאות העיר העתיקה, נכנסים למרתפים ולבתי מלאכה - ומחפשים שני אריות מסתוריים. בדרכם הם פוגשים דמויות ירושלמיות ססגוניות: ר' אברהם סבו של יוסי, סאלח - סוחר הרהיטים הערבי משער האריות, בעל בית הקפה 'קפה אל אסד' (אסד בערבית פירושו 'אריה'), מושיקו - בעל נגריה לשיפוץ רהיטים עתיקים, סוני - עבריין צמרת וגנב ידוע,  פקד אבני - מפקח משטרה ומוטה - צנחן בין משחררי ירושלים העתיקה והכותל המערבי. כולם מובילים את יעל ויוסי לפתרון כתב החידה, המצוי בין קפלי כורסא עתיקה אשר ידיותיה מעוצבות כ.. שני אריות. כורסא, אשר גלום בה סיפור עתיק יומין הפורש פרק חשוב בתולדות העיר ובתולדות משפחתו של יוסי.
12:00 הצגה: תותי גיבורת העל בממלכת הרובוטים (באמפי)
רובוטיקה מלכת הרובוטים רוצה להשתלט על הכוכב שלנו ולגזול מאתנו את הרגשות. תותי גיבורת העל יוצאת לשכנע אותה לא לעשות זאת. היא תעשה הכל כדי למנוע ממלכת הרובוטים לקחת מאתנו את הרגשות. בדרכה פוגשת תותי, מופע רובוטים מרהיב ומרתק, בובות מדברות, חרבות נדלקות, שירים ריקודים והרבה הפתעות מקוריות!
13:00 הצגה: גיבור מהסיפורים (באמפי) / תיאטרון שלנו
רונן מ"ספר לי סיפור" מתקנא בגיבורי הסיפורים עליהם הוא מספר לילדים הוא מחליט להיות גיבור מסיפור או אגדה בעצמו ומגלה שזה לא פשוט כל כך. במהלך המופע הוא מפגיש את הילדים עם סיפורים ואגדות וממחיז בעזרת הצופים סיפורים ושירים ומגיע למסקנה שכל אחד מאיתנו הוא הגיבור האמיתי של סיפור חייו… ושאין צורך להיות מישהו אחר — אלא אתה עצמך! תיאטרון שלנו .
13:00 הצגה: החלילן מהמלין (באולם הכנסים) / תיאטרון ויהי
 
 
13/4 יום חמישי (ברחבת הדשא)
6 מספרי סיפורים קלאסיקות של ילדים  
בשעות 11:00 13:00  14:00 ברחבת הדשא
"איה פלוטו"/ לאה גולדברג  , "הילד הזה הוא אני "/יהודה אטלס, "מעשה בחמישה בלונים"/ מרים רות , "דירה להשכיר"/ לאה גולדברג  "הבית של יעל"/ מרים רות , "איילת מטיילת"/ רינת הופר , "איה אאוץ אאוה" -רינת פרימו
 
15:00 הצגה: מרק כפתורים (באולם הכנסים) / תיאטרון אורנה פורת
 
לכפר קטן מגיע קבצן רעב בתקווה לקבל מעט אוכל. להפתעתו, אנשי הכפר מסתגרים בבתיהם ומתעלמים ממנו ואפילו זה לזה אינם עוזרים. הקבצן הנווד מחליט לפתוח את ליבם (וגם למלא את קיבתו) - ומבטיח להכין לכל תושבי הכפר מרק מ... כפתורים! הצגת תיאטרון צבעונית, משעשעת ומאתגרת על הכוח שבשיתוף הפעולה, על אחוות הקהילה, ועל ההבנה שאם כל אחד יתרום את חלקו הקטן – יחד אפשר לעשות דברים גדולים לשנות.  הילדים בקהל עוזרים ל- 2 השחקנים לספר את סיפור ההצגה, וכך חווים בעצמם את קסמו של השיתוף ואת יתרונה של חברה מאוחדת.
 
במהלך היום כולו
 
TOY BOY ROY תזמורת שלמה של איש אחד, תוף, מפוחית וגיטרה הופכים לתזמורת אחת. ראש חוצות
 
הפעלות ומתחמי ילדים, פעילות בועות סבון (על רחבת הדשא)
 
 

גבעת התחמושת רח' זלמן שרגאי 5 ירושלים

מתחם ביצורים מקורי ומשומר, הכולל מבוך תעלות קרב מרשים, אשר נכבש במלחמת העצמאות בידי הירדנים והיה למוצב צבאי סמוך לקו שהפריד בין שני חלקי העיר. במלחמת ששת הימים נכבשה הגבעה ע"י הצנחנים בקרב עקוב מדם. הניצחון הביא לפתיחת הדרך להר הצופים ולעיר העתיקה. כיום זהו אתר מורשת, חינוך והנצחה לציון שחרורה ואיחודה של ירושלים במלחמת ששת הימים.
באתר מיצג אורקולי תלת מימדי, המבוסס על דגם של ירושלים ערב מלחמת ששת הימים. עוד במקום –מוזיאון בנושא המערכה על איחודה של ירושלים במלחמת ששת הימים ואנדרטאות הנצחה.
פעילות בימי הארוע – בין 9:00-16:00
סיורים מודרכים אל אתר הקרב
חיזיון אורקולי תלת מימדי "המערכה על ירושלים"
מסלול חוויה אתגרי לילדים ולבני נוער. לאורך כל ימי הפעילות יפעל באתר מסלול המחשה אתגרי ברוח ערכי המקום. גבורה, עבודת צוות, דבקות במשימה, ערבות הדדית ומנהיגות בגובה העיניים.
כניסה מודרכת להיכל ההנצחה החדש ולשביל התוכן מחומה לתקומה בגן ירושלים
סדנאות יצירה בנושא שימור ועוד
שעות פעילות האתר
א'-ה' 9:00-17:00
שישי 9:00-13:00
פרטי התקשרות
02-5829393
 www.g-h.org.il
info@g-h.org.il

האתר מונגש לנכים

מספר המשתתפים בכל פעילות מוגבל – על פי סוג הפעילות ומיקומה
ההשתתפות על בסיס מקום פנוי