תוכנית האירוע

סיורים והדרכות
סדנאות יצירה
משחקי שולחן
דמות שחקן
12-13.4 רביעי-חמישי
הדרכה מומחזת: "שביל גיבורים" ברחבת הפסל של מרדכי אנילביץ' – הפקת מקור לפסטיבל
שחקנים אשר יעבירו לילדים בצורה משעשעת ואינטראקטיבית את סיפור הגבורה של המקום. בסיור יפגוש הקהל דמויות מהיסטוריית הקיבוץ שיספרו את סיפורן האישי מהעליה לארץ, הקמת הקיבוץ ההכנות לקרב, סיפר הקרב ההרואי, חילוץ ופינוי הילדים וסיפור מגדל המים של הקיבוץ, פסל מרדכי אנילביץ והחיים בקיבוץ
במהלך האירוע יפגשו המבקרים זמר אליו יצטרפו לשירי לוחמים
 
"יציאת מצרים" - פעילות המתקיימת בקיבוץ במהלכה יתחפשו הילדים לבני ישראל וייצאו למסע לשיחזור יציאת מצרים - הפעילות הינה בתשלום נפרד ואינה חלק מפעילות הפסטיבל. 
 

משואה לתקומה - מוזיאון יד מרדכי ואתר קרבות תש"ח

קיבוץ יד מרדכי
סיפורו של העם היהודי בגולה ובארץ ישראל מסוף המאה ה-19 עד קום המדינה, נפרש במוזיאון "משואה לתקומה". אתר קרבות תש"ח ואנדרטת אנילביץ' יוצרים תמונה שלמה ומרגשת ומדגישים את הזיקה בין קרבות תש"ח בדרום הארץ ובין מרדכי אנילביץ', מפקד המרד בגטו ורשה שעל שמו נקרא הקיבוץ. במוזיאון שחזור בלתי נשכח של בונקר מילא 18 בגטו ורשה, שבו נרצחו מרדכי אנילביץ' ורבים מחבריו לארגון הלוחם. עוד באתר מודל של גטו ורשה המתאר בפירוט את מבנהו, בתיו ורחובותיו, וכן אתר הקרבות מול הצבא המצרי ב-1948. באחד המבנים הראשונים בקיבוץ הוקם מוזיאון בשם "קיבוץ של פעם" שכשמו כן הוא – מתאר את שנותיו הראשונות של יד מרדכי. אתרי ההנצחה נמצאים בתוך הקיבוץ ומשתלבים בנוף המקומי.

שעות פעילות בימי הארוע – בין 9:00-16:00
הדרכה מומחזת באתר שחזור הקרב, בסיור יפגוש הקהל דמויות מהיסטוריית הקיבוץ שיספרו את סיפורן האישי מהעליה לארץ, הקמת הקיבוץ ההכנות לקרב, סיפר הקרב ההרואי, חילוץ ופינוי הילדים וסיפור מגדל המים של הקיבוץ, פסל מרדכי אנילביץ' והחיים בקיבוץ כיום.
סדנאות יצירה ממוחזרת  מחומרים ממוחזרים
סדנאות לפיתוח חשיבה מחוץ לקופסא / לצאת מהפלונטר
סדנאות יצירה בנושא שימור ועוד

שעות פעילות האתר
א' 10:00-15:00
ג' 10:00-14:00; 16:00-18:00
שישי 10:00-15:00
קבוצות בתיאום מראש כל ימות השבוע
פרטי התקשרות
08-6720559
www.y-m-museum.co.il
tym@yadmor.co.il
האתר מונגש לנכים
מספר המשתתפים בכל פעילות מוגבל – על פי סוג הפעילות ומיקומה
ההשתתפות על בסיס מקום פנוי